Haberler & Duyurular

KÖYDES
2013-09-09
Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında içme suyu ve yolu bulunmayan veya yetersiz olan köy ve bağlılarının, yeterli ve sağlıklı içme suyuna kavuşturulması ve köy yollarının standardının yükseltilmesi amacıyla başlatılan bir projedir.

KÖYDES Projesi ile kırsal altyapı konusunda altyapı verilerinin her il için sayısal haritalara işlenmesi ve güncelliğinin sağlanması, illerin kendi altyapı yatırım projelerinin takibi ve kontrolü açısından büyük önem taşımaktadır. İlde yapılacak altyapı yatırımları için konumsal nitelikli envanter bilgileri ile yapılacak analiz ve sorgulamalar doğrultusunda daha sağlıklı planlamalar yapılarak projelerin uygulanabilirliği artacaktır.

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün Eylül-2011 tarihli KÖYDES PROJESİ COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ REHBERİ içeriğini tamamı ile kapsayan il özel idarelerinin Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) teknolojilerini kullanılarak uygulamalarındaki planlama, uygulama, izleme ve kontrol işlemlerini yapabilecekleri, köydes projesi kapsamındaki tüm coğrafi ve metinsel veriyi hiçbir masaüstü yazılım kullanmadan sınırsız lisans ile işleyebilecekleri WEB Tarayıcı Tabanlı uygulama yazılımıdır.
Geri Dön  Geri Dön
Kurumsal
Ürünler
Referanslar
Projeler
Teknik Destek
İletişim
Hakkımızda   |    İletişim   |    Esri Türkiye   |    Gizlilik Politikası   
Copyright © 2014 İşlem Şirketler Grubu. Her Hakkı Saklıdır.